Aktif Ventures ile KolayBi’ güçlerini birleştirdi

KolayBi’ hizmet verdiği 100 bin KOBİ müşterisinin finansal süreçlerini kolaylaştırmak için Aktif Bank’ın fintech ekosistemi altında faaliyet gösteren API pazaryeri Apilion’un fatura ödeme API’lerini kullanacak. Aktif Ventures ise KolayBi’den aldığı ön muhasebe platformu API’si aracılığıyla partnerlerinin ve müşterilerinin finansal işlemlerini kolaylaştıran çözümler sunacak.

Girişim kurucusu olma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Aktif Bank ekosisteminin üyesi Aktif Ventures, küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal verimliliklerini artırmayı amaçlayan teknoloji platformu KolayBi’ ile karşılıklı bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda KOBİ, startup veya şahıs şirketlerine; ön muhasebe, fatura kesme, gelir-gider yönetimi, stok takibi, cari hesap takibi ve şirket yönetimi gibi finansal hizmetler sunan KolayBi’, Aktif Bank’ın fintech ekosistemi altında faaliyet gösteren API pazaryeri Apilion’un fatura ödeme API’lerini kullanarak ürün portföyüne fatura ödeme hizmetini de ekledi. Aktif Ventures ise KolayBi’nin bulut tabanlı ön muhasebe platformu API’sini kullanarak partnerlerinin müşterilerine e-arşiv ve fatura, e-ihracat, e-irsaliye belgelerini düzenleme, masraf yönetimi, gelir gider takibi, cari hesap bakiye ve ekstre takibi, stok yönetimi, sipariş yönetimi gibi ön muhasebe modüllerini sunacak. KolayBi’ bu iş birliği sayesinde 100 bin KOBİ müşterisinin finansal süreçlerine katkıda bulunmayı hedeflerken; Aktif Ventures, Apilion API pazaryerine ön muhasebe platformu API’sini ekleyerek partnerlerinin ve müşterilerinin dijital dönüşüm süreçlerini kolaylaştıran çözümler sunmayı amaçlıyor.
 

Evsahibioğlu: “KolayBi’ ile gerçekleştirdiğimiz bu karşılıklı iş birliğinden dolayı çok heyecanlıyız”

600’e yakın API servisiyle fintech ekosistemine önemli bir katkı sunduklarını vurgulayan Aktif Ventures Genel Müdürü Yasemin Evsahibioğlu, “Aktif Ventures olarak danışanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik birçok kategoride yenilikçi çözümler üretirken, iş ortaklığı yaptığımız firmaların süreçlerine ve müşterilerine yönelik kolaylaştırıcı adımlar da atıyoruz. Bu kapsamda Aktif Ventures çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye’nin en güçlü API pazaryeri Apilion’un fatura ödeme fonksiyonlarını, KolayBi’ye açmaktan ve KOBİ’lerin dijital dönüşüm süreçlerine destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda bu iş birliği kapsamında KolayBi’nin gelişmiş ön muhasebe platformu API’sini, API pazaryerimize entegre ederek partnerlerimizin müşterilerinin mali işlemlerini daha etkin yönetme olanağı sunuyor, her iki tarafın da hizmet yelpazesini genişletiyoruz” dedi.

Rauf Gökhan Boyana“Amacımız tüm işletmelerin işlerini kolaylaştırmak”

KOBİ dikeyinde olan firmalar için bulut tabanlı ön muhasebe ve dijital dönüşüm ürünleri geliştirmekte olan KolayBi’ Genel Müdürü Rauf Gökhan Boyana “KolayBi’ye fatura ödeme fonksiyonunun eklenmesini, müşterilerimize daha geniş bir hizmet yelpazesi sunma vizyonu doğrultusunda atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz. Türkiye’de 100 bine ulaşan müşteri sayımız ve günlük 20 bin civarında aktif kullanıcımız bulunuyor. 2017 yılından bu yana ön muhasebeden, mükellef yönetimine kadar uzanan KOBİ’lerin işlerini kolaylaştıracak onlarca ürün geliştirdik. 2023 yılında Türkiye’de 13 milyar dolarlık e-faturanın kesilmesine aracılık ettik. Aktif Ventures ile yaptığımız bu iş birliği ile KolayBi’nin finansal teknoloji platformu olmasına bir adım daha yaklaştığımızı düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir